XaiJu
ango76
ango76

patreon


May in Saint-Petersburg

This is a very old lil project. I wanted to place my characters in my city, but the background were redrawn so many times.. I like spring especially in May, warm weather, blooming, less clothes to wear, mmm.. so I want to finish this work as soon as I can.

May in Saint-Petersburg

Comments

Люблю Май за то, что это период окончательного преображения природы перед летом. Ещё, раньше, время начала вольности ото многих обязанностей, в том числе и посещения одного «учреждения». А ещё, в конце, мой ДР ^^ Волшебный месяц, в реалиях местного климата.

Gran8

Out together on a spring day is just wonderful. ^^ I look forward to being out and about even more soon

Tsarin


More Creators