L:
Horrified, I was looking at my huge todo-list with sprites... before I pulled myself together and started to draw Rasko.
(Also I finished redraw of Serban sprites and it gave me some power to draw more, but in the end me ded)
I based on three old sprites we already had, changed proportion, clothes... okay, I changed everything.
I like the second sprite, but the third is my favorite. Rasko looks so funny here ♥
Я в ужасе смотрела на свой гигантский туду-лист по спрайтам... прежде чем взяла себя в руки и начала рисовать Раско.
(Я также закончила редроу спрайтов Сербана, и это дало мне энергию порисовать больше, но в итоге я здох)
Базировалась на трёх старых спрайтах, которые у нас уже были, только изменила пропорции, одежду... окей, я поменяла всё.
Мне нравится второй спрайт, но третий мой любимый. Раско выглядит таким забавным ♥