I want to remind you that we have Discord and the possibility of chatting there is open again.
Well, I tidied up there, added emojis, assigned roles, removed needless rooms.
I also created several new ones and really want to tell you about some of them:
#faq - there are answers to basic questions, if you think that something is missing - just say, I’ll add it immediately
#updates - update news here (as soon as a new version is released, its number will be written there and a download link will be published)
#support-bugs - write here if we screwed up somewhere (with screenshot and device model - would be perfect)
#questions - here you can ask anything: about the plot, about the characters, offer your own version of the plot, find out when the next version will be, etc.
#voting - here we will publish the results of votings so that they can be discussed (by the way, I posted the last 3 of them, maybe you could help me to deciphering the results)
#image-sharing - here you can post something for our inspiration on the furry theme (other people's art\your drawings\something from the Internet), but we will also share our references and what we just like
#maya-room is Maya's room, it is available only to the “Deities of the Island”. There you can chat with her, find out what she likes, and some details of her biography, or just tell how was your day, ask for advice or ask her to wish you a good day :3
#lustration-room is a private room where we discuss the process of creating our games, and sometimes just chat. You don't have access to it, but we are always near you ^__^
_______
Хочу напомнить, что у нас есть Дискорд и возможность переписок в нем снова открыта.
Ну и еще я там прибралась, добавила эмодзи, назначила роли, убрала лишние комнаты.
А также создала новых и хочу рассказать вам о некоторых из них:
#faq - там ответы на основные вопросы, если считаете, что чего-то не хватает - пишите, я сразу добавлю
#updates-обновления - тут новости обновлений (как только будет выходить новая версия, там будет написан ее номер и опубликована ссылка для скачивания)
#support-bugs-поддержка - сюда писать, если мы где-то напортачили (лучше всего сразу со скрином и устройством на котором играете)
#questions-вопросы - тут можно спросить что угодно: про сюжет, про персонажей, предложить свой вариант развития сюжета, узнать, когда будет следующая версия и тп
#voting-голосования - сюда я буду публиковать результаты голосований, чтобы их можно было обсудить (кстати выложила 3 последние, мне не помешала бы ваша помощь в расшифровке результатов)
#image-sharing - сюда можно закидывать что-нибудь нам для вдохновения на тему фурри (чужие арты\ваши рисунки\что-то с просторов интернета), но и мы будем делиться своими референсами и тем, что просто нравится
#maya-room - это комната Маи, она доступна только “Божествам Острова”. Там можно с ней переписываться, узнавать что ей нравится, какие-то подробности биографии, ну или просто рассказать как прошел твой день, спросить совета или попросить пожелать удачного дня :3
#lustration-room - это переговорка, где мы ведем обсуждения процесса создания наших игр, а иногда и просто болтаем. Доступа у вас к ней нет, но мы всегда рядом с вами ^__^